Перетин кордону в Україну з Болгарії

Опубліковано: 2022.04.28
 
 До уваги громадян України,
 
З гуманітарних міркувань прикордонна поліція Румунії дозволяє перетин румунського кордону для транзиту до України громадянам України, які покинули територію України починаючи з 24 лютого 2022 року, без наявності дійсного документу для виїзду для виїзду за кордон та без візи, якщо вони надають на прикордонному кордоні один із таких документів:
1)Внутрішній паспорт громадянина України старого зразку;
2)Внутрішній паспорт громадянина України з електронним носієм;
3)ебіометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (включно з відміткою про продовження терміну дії);
4)Свідоцтво про народження;
5)Діти, дані яких вписані у паспорт одного з батьків.
 
-Громадянам України, які не мають жодного з зазначених вище документів, в’їзд до Румунії з метою транзиту до України (прямо або через Республіку Молдова), буде дозволено на основі проїзного документу дитини або свідоцтво на повернення, в т.ч. старого зразку, без візи або іншої авторизації.

-Громадяни України, які отримали форму тимчасового захисту на території однієї з держав членів Європейського Союзу, згідно з рішенням (ЄС) 2022/382 Ради, можуть переміщуватись, зокрема з метою транзиту, до іншої країни-члена ніж та, що видала дозвіл на перебування, на період до 90 днів протягом 180 днів. Водночас, на період тимчасового захисту дозволяється виїзд з Румунії усіх громадян України, які користуються правом вільного повернення в Україну.

Інформацію взято Посольства України в Болгарїї.